<
>
swopdoc logo
Download
a) trade for free
b) buy for 8.19 $
Document category

Homework
Medical Science

University, School

Kyiv National Linguistic University

Grade, Teacher, Year

Mark A

Author / Copyright
Text by Emil M. ©
Format: PDF
Size: 0.10 Mb
Without copy protection
Rating [details]

Rating 4.0 of 5.0 (1)
Networking:
0/0|0[0.0]|0/2More documents
Лі&­#10­82;m­1;в ха&­#10­88;m­5;у дл&­#11­03; ва&­#10­78;l­2;о хв&­#10­86;l­8;и ДІ&­#11­08;m­0;и та сп&­#10­77;m­4;і ре&­#10­78;l­0;м ха&­#10­88;m­5;у (Clinical nutrition for seriously ill. Diets and special diets.) ПЛАН ВСТУП 3 1. ОСНОВИ ЛІКУВАЛЬНОГО…
Київський національ­ни­й університ­ет імені Тараса Шевченка Інститут філології Кафедра китайсько­ї, корейсько­ї та японської філології Святкуван­ня дня незалежно­ст­і в різних культурах Реферат Студентки ІІІ курсу, IV китайсько­ї групи Дерябіної Оксани Анатоліїв­ни КИЇВ – 2012 Зміст Вступ 1. День незалежно­ст­і в Україні 2. Святкуван­ня дня незалежно­ст­і у країнах Латинсько­ї Америки 3. Святкуван­ня дня незалежно­ст­і у країнах Європи 4. День незалежно­ст­і у культурні­й…
Українська кухня і раціональне харчування

Вступ


Важлива роль у забезпеченні високого рівня здоровя, збільшення тривалості життя, збереження придатності людини до розумової або фізичної праці належить харчуванню. Воно має бути раціональним (розумним). Для кожної людини воно специфічне. При цьому варто враховувати індивідуальні особливості обміну речовин, стать, вік, характер праці. Звички ігнорувати рекомендації фахівців під час складання денного раціону можуть спровокувати розвиток важких захворювань. Щоб уникнути помилок, треба знати, як правильно обирати страви для повноцінного харчування.

З кожним роком здорове харчування людини набуває все більшої актуальності. «Ми є те, що ми їмо», – так сказав Гіппократ, який прожив 104 роки [2, ст.3]. Їжа – це джерело сили й енергії організму. Забезпечити нормальну життєдіяльність організму можна лише за допомогою правильного (раціонального) харчування Це означає, що в повсякденному раціоні мають бути розумно поєднані основні компоненти: білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни. А що ми знаємо про них?

Білки – це будівельний матеріал організму. Наші мязи, шкіра, волосся, нігті складаються, головним чином, із них. В білках є 8 незамінних амінокислот – вони не виробляються в організмі, тому він повинен отримувати їх з продуктів. Найбільш цінними є ті білки, які краще засвоюються. Такі містяться в мясі: білки яловичини і курятини засвоюються на 80-96%. Дорослій людині необхідно не менш 100 г білка в день. Велика кількість білка міститься в курячому мясі (21 грам в 100 г) і яловичині (16-20 г). В житньому і пшеничному хлібі – до 10 г білків, а ось в молоці їх досить мало – до 5 г. Під час кожного прийому страви бажано поєднувати білки тваринного походження з рослинними.

Download Українська кухня і раціональне харчування
Click on download to get complete and readable text
• This is a free of charge document sharing network
Upload a document and get this one for free
• No registration necessary, gratis

Жири слугують джерелом енергії, допомагають організму засвоювати деякі вітаміни. Людині, зайнятій розумовою працею, достатньо 80-100 грамів жирів на добу. При чому норма тваринних жирів – 60-70% від загальної кількості. Любителі свинини отримують з 100 г продукту понад 40 грамів жиру, а ті, кому більше подобається яловичина і м'ясо курей, – від 10 до 19 грамів. Якщо в харчуванні переважає жирне свиняче м'ясо, існує небезпека розвитку атеросклерозу, жовчнокам’яної хвороби, можуть порушуватися функції печінки.

Вуглеводи є найбільш важливим джерелом енергії. Вони потрібні для роботи мозку, сприяють очищенню організму. Людині необхідно вживати до 600 грамів вуглеводів на добу. Найбільш популярні джерела вуглеводів – хліб і молоко.

Якщо в щоденному меню підтримується нормальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів (1:1:4), то всі системи організму будуть працювати точно і злагоджено, як годинник [3, ст.20].

Також в раціоні повинні бути продукти, багаті на вітаміни С, В1, В2, В6, РР, які беруть участь в окисно-відновних реакціях, і вітаміни з ліпотропною та антисклеротичною дією: Е, В12, фолієва кислота. Важливе значення в забезпеченні біологічної цінності харчового раціону людини має споживання достатньої кількості овочів, фруктів та ягід. Вони містять велику кількість вітамінів, мінеральних речовин, пектину, харчових волокон. Обов’язково потрібно вживати кисломолочні продути: кефір, простоквашу, пахту, вершки 10% жирності. Особам, схильним до ожиріння, рекомендується вживати морські продуктикальмарів, морську капусту, які за харчовою цінністю близькі до молока та яєць і вміщують йод, цінні амінокислоти, але бідні на вуглеводи. Обов’язково в раціоні має бути житній хліб, оскільки в ньому є багато клітковини, що посилює перистальтику кишок [3, ст.41].

Наші предки вміли готувати корисні для здоровя страви та знали правила їх споживання. Тому ми будемо вивчати особливості й традиції української національної кухні.


Основна частина


Українська кулінарія налічує сотні рецептів, що характеризуються простотою приготування і прекрасними, неповторними смаковими якостями, ароматом, соковитістю. Українці жартома кажуть про свою кухню: «У нас просто: борщ, каша, третя кваша».

В українській кухні знайшли відображення не лише історичний розвиток народу, а й природно-географічні умови того чи іншого регіону, його культурно-побутові традиції, а також зумовлені ними напрями господарської діяльності.


Щоб день пройшов як по маслу – почни його з сала


Чутки про шкоду сала, про целюліт, що активно розцвітає при його вживанні, атеросклероз судин, що бурхливо розвивається, і тому подібне істотно перебільшені. Найогрядніші нації в світі сала якраз не їдять (американці та мексиканці). Як атеросклероз, так і синдром Альцгеймера без сала розвивається ще активніше. Не відмовляйте собі в задоволенні, лише обмежте його кількісно. Відкладається на стегнах і в судинах не сало, а будь-яка прийнята в надлишку їжа. Оскільки надлишок якраз і переробляється в жири і холестерин. А здорова їжа якраз антицелюлітна і протиатеросклерозна.

Що ж з’їсти на сніданок? Для профілактики атеросклерозу судин необхідно вранці відразу після пробудження з’їсти шматочок сала (розміром з сірникову коробку) з хлібом з цілісного зерна і цибулею, чи часником (за бажання). Можна подрібнити сало з прянощами, листовою зеленню (цибулі, часнику, кропу, селери і тому подібне), зберігати в холодильнику і приймати пряне зелене сало з хлібом. Такий сніданок влаштує всіх – не вимагає витрат дефіцитного вранці часу (тим паче, що все може бути приготоване ще з вечора), достатньо поживний і вітамінізований, усуває застій жовчі і виводить з нею багато обмінних шлаків, у тому числі і холестерин. Тобто перешкоджає передчасному старінню організму на рівні судин.

Хочете більшого – спочатку вода з медом, а через 10-15 хвилин – хліб з салом. Це активує обмінні процеси людини і зменшить ризик щодо атеросклерозу судин [8].


Сніданок з`їж сам


В тому сенсі, що вранці можна їсти будь-яку їжу. Але краще «завантажити шлунок» такою, що найтяжче перетравлюється. Тобто білкову. В українській кухні вона представлена смаженою, різноманітними кручениками, січениками, завиванцями, запіканками, бужениною, домашніми ковбасками.

Очі розбігаються, не говорячи вже про слинки, що течуть, при одному тільки перерахуванні. Частіше в рецептах використовується свинина, але не обходить українська кухня ні яловичину, ні баранину, ні пташине м`ясо, ні рибу.


Ідеальний білок – вареники з м`ясом або сиром


Ви ще пам’ятаєте про роздільне харчування, про несумісність білкових і вуглеводних, м’ясних і борошняних продуктів? Якщо у Вас відсутній атрофічний гастрит, то можете про це поки що забути. Існував всього один офіційно визнаний інститут роздільного харчування, але і той ще в минулому столітті розвалився. Мабуть розбився об систему травлення, яка все-таки покликана переварювати змішану їжу. А комбінація борошняної і мясної їжі дає ідеальний для засвоєння людиною білок. По-іншому – ідеальний білковий комбікорм для людини. Потрібно лише забезпечити його повноцінне засвоєння.

Якщо хочеться наситити організм кальцієм, то вареники з сиром необхідно вживати після 14 годин, але не раніше, ніж за 3 години до сну. І виключіть з раціону продукти, багаті щавлевою кислотою. Вареники з фруктами логічніше вживати в першій половині дня – вони забезпечать організм необхідними вітамінами, мікроелементами, оптимізують обмін речовин. А ось вареники з овочами можна вживати у будь-який час – вони і наситять, і почистять, і забезпечують активний перебіг обмінних процесів [8].


Обідом поділися з другом


Що зїсти на обід? Кращий вибір – український борщ. Це прекрасний лікувально-оздоровчий, омоложуючий засіб традиційної української кухні. Його можна використовувати не тільки в харчуванні, але і активному очищенні організму. За складом інгредієнтів існують десятки видів борщу. Незмінним лише залишається наявність в ньому основних складників. Борщ, по суті, – це відвар з різноманітних овочів з багатющим вмістом вітамінів і мікроелементів, при чому готових до засвоєння і природним чином прискорюючих обмінні процеси. А рідина забезпечує одночасне очищення організму, активуючи нирки. Клітковина відварених овочів – натуральний іонообмінний сорбент широкого спектру дії і тривалого застосування. Клітковина утримує багато токсинів в кишечнику, регулює рівень холестерину, допомагає корисним бактеріям в кишечнику в їх нелегкій боротьбі з патогенними. У відповідь сапрофітні бактерії виробляють майже добову норму вітамінів групи В [4, ст.115].

Жир завжди присутній в борщі в процесі приготування, або потрапляє туди з тим же салом або у вигляді традиційної в українській кухні сметани. Зелень не тільки різноманітить колірну гамму, але і значно вітамінізує страву.

Борщ можна любити або не любити готувати. А ось від самого борщу, одного разу його спробувавши, навряд чи хтось відмовиться. Не менш популярні капустняки, різноманітні юшки і кулеші. Останні більше підходять перед важкою роботою, спортивними змаганнями забезпечуючи людину енергією, але потрібно їсти їх за 1,5-2 години.


Галушки – прекрасна їжа перед фітнесомПеребийте апетит полуднем


В цей час їжа повинна бути швидше корисною, ніж смачною. Підійдуть традиційні в Україні каші, зокрема молочні, а також вареники або млинці з овочами, фруктами, сиром, страви з бобами і грибами. Якщо вранці не склалося з м`ясом – відкладіть до завтра. В цей час підійдуть омлет або яєчня, запечена з овочами біла риба [7, ст.12].


Вечерю віддайте ворогам


Якщо хочеться вночі відпочити і відновитися – вечеря повинна бути, але легка. З достатньо поживних і збалансованих продуктів швидше за все за вечерею засвоюються кисломолочні. Завдяки бактеріям травлення вже почалося при їх готуванні. І стакан кислого молока або натурального кефіру засвоюється майже повністю протягом першої години. Якщо боїтеся холестерину – робіть із знежиреного молока, але додайте 1ч.-1ст.л. рослинної олії – жовчний міхур повинен звільнитися на ніч від жовчі. Їжа при переварюванні видає звуки, але вони стають особливо чутні на відстані, коли людина голодна. Щоб вони не заважали спати – підтримайте хороших бактерій за 2 години до сну кислим молоком і заїжте яблуко або будь-який інший фрукт по сезону. Або додайте в кефір зародки пшениці або висівки.


Підсолоджувачі життя


Хати в Україні завжди утопали в садах. Їх численні плоди використовували не тільки по сезону. Також господарки прагнули їх висушити, законсервувати з цукром. Якби тоді були холодильники – дбайливі українці всі фрукти заморожували б. На сьогодні це найпрогресивніший спосіб в домашніх умовах зберегти цінність фруктів і вітамінів в них на тривалий період.

Щоб забезпечити максимально можливу вітамінну підтримку впродовж всього року, необхідно використовувати різні види заготовок.

По сезону необхідно вживати фрукти та овочі в свіжому вигляді і в різноманітних стравах.


Legal info - Data privacy - Contact - Terms-Authors - Terms-Customers -
Swap+your+documents