<
>
swopdoc logo
Download
a) trade for free
b) buy for 8.44 $
Document category

Homework
Medical Science

University, School

Kyiv National Linguistic University

Grade, Teacher, Year

Mark A

Author / Copyright
Text by Emil M. ©
Format: PDF
Size: 0.10 Mb
Without copy protection
Rating [details]

Rating 4.0 of 5.0 (1)
Networking:
0/0|0[0]|0/1

More documents
Лі ­82;ув ха ­88;чу дл ­03; ва ­78;ко хв ­86;ри ДІ ­08;ти та сп ­77;ці
Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут філології Кафедра китайської, корейської та японської філології Святкування
Ви ­82;ор ін ­85;ов те ­93;но у пр ­86;це на ­74;ча уч ­85;ів

Українська кухня і раціональне харчування

ВступВажлива роль у забезпеченні високого рівня здоровя, збільшення тривалості життя, збереження придатності людини до розумової або фізичної праці належить харчуванню. Воно має бути раціональним (розумним). Для кожної людини воно специфічне. При цьому варто враховувати індивідуальні особливості обміну речовин, стать, вік, характер праці. Звички ігнорувати рекомендації фахівців під час складання денного раціону можуть спровокувати розвиток важких захворювань. Щоб уникнути помилок, треба знати, як правильно обирати страви для повноцінного харчування.

З кожним роком здорове харчування людини набуває все більшої актуальності. «Ми є те, що ми їмо», – так сказав Гіппократ, який прожив 104 роки [2, ст.3]. Їжа – це джерело сили й енергії організму. Забезпечити нормальну життєдіяльність організму можна лише за допомогою правильного (раціонального) харчування Це означає, що в повсякденному раціоні мають бути розумно поєднані основні компоненти: білки, жири, вуглеводи, мінерали та вітаміни. А що ми знаємо про них?

Білки – це будівельний матеріал організму. Наші мязи, шкіра, волосся, нігті складаються, головним чином, із них. В білках є 8 незамінних амінокислот – вони не виробляються в організмі, тому він повинен отримувати їх з продуктів. Найбільш цінними є ті білки, які краще засвоюються. Такі містяться в мясі: білки яловичини і курятини засвоюються на 80-96%. Дорослій людині необхідно не менш 100 г білка в день. Велика кількість білка міститься в курячому мясі (21 грам в 100 г) і яловичині (16-20 г). В житньому і пшеничному хлібі – до 10 г білків, а ось в молоці їх досить мало – до 5 г. Під час кожного прийому страви бажано поєднувати білки тваринного походження з рослинними.

Жири слугують джерелом енергії, допомагають організму засвоювати деякі вітаміни. Людині, зайнятій розумовою працею, достатньо 80-100 грамів жирів на добу. При чому норма тваринних жирів – 60-70% від загальної кількості. Любителі свинини отримують з 100 г продукту понад 40 грамів жиру, а ті, кому більше подобається яловичина і м'ясо курей, – від 10 до 19 грамів. Якщо в харчуванні переважає жирне свиняче м'ясо, існує небезпека розвитку атеросклерозу, жовчнокам’яної хвороби, можуть порушуватися функції печінки.

Вуглеводи є найбільш важливим джерелом енергії. Вони потрібні для роботи мозку, сприяють очищенню організму. Людині необхідно вживати до 600 грамів вуглеводів на добу. Найбільш популярні джерела ву.....[read full text]

This paragraph has been concealed!Download the complete document
DownloadУкраїнська кухня і раціональне харчування
Click on download to get complete and readable text
• This is a free of charge document sharing network
Upload a document and get this one for free
• No registration necessary, gratis

Якщо в щоденному меню підтримується нормальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів (1:1:4), то всі системи організму будуть працювати точно і злагоджено, як годинник [3, ст.20].

До складу людського організму входять різні мінеральні речовини, що виконують важливі функції. Найбільш вивченими є значення для організму кальцію, магнію, фосфору (становлять основу кісткової системи, важливі для діяльності серця й скелетної мускулатури, нервової системи); заліза (входить до складу крові та розносить кисень по всьому організму); натрію та калію (регулюють обмін речовин в організмі). Загальна потреба організму в мінеральних речовинах не є великою й задовольняється повністю, якщо харчування складається з різноманітних продуктів тваринного й рослинного походження [1, ст.38].

Також в раціоні повинні бути продукти, багаті на вітаміни С, В1, В2, В6, РР, які беруть участь в окисно-відновних реакціях, і вітаміни з ліпотропною та антисклеротичною дією: Е, В12, фолієва кислота. Важливе значення в забезпеченні біологічної цінності харчового раціону людини має споживання достатньої кількості овочів, фруктів та ягід. Вони містять велику кількість вітамінів, мінеральних речовин, пектину, харчових волокон. Обов’язково потрібно вживати кисломолочні продути: кефір, простоквашу, пахту, вершки 10% жирності. Особам, схильним до ожиріння, рекомендується вживати морські продуктикальмарів, морську капусту, які за харчовою цінністю близькі до молока та яєць і вміщують йод, цінні амінокислоти, але бідні на вуглеводи. Обов’язково в раціоні має бути житній хліб, оскільки в ньому є багато клітковини, що посилює перистальтику кишок [3, ст.41].

Збалансованість харчування передбачає збалансованість між собою різних поживних речовин, наприклад, пропорційність між трьома важливими енергоносіями (цукор, жир, білок). А всередині білка повинен бути баланс між необхідними амінокислотами; баланс між насиченими і ненасиченими жирними кислотами; баланс між вуглеводами та харчовими волокнами; баланс між продуктами тваринного і рос.....

Наші предки вміли готувати корисні для здоровя страви та знали правила їх споживання. Тому ми будемо вивчати особливості й традиції української національної кухні.Основна частинаУкраїнська кулінарія налічує сотні рецептів, що характеризуються простотою приготування і прекрасними, неповторними смаковими якостями, ароматом, соковитістю. Українці жартома кажуть про свою кухню: «У нас просто: борщ, каша, третя кваша».

В українській кухні знайшли відображення не лише історичний розвиток народу, а й природно-географічні умови того чи іншого регіону, його культурно-побутові традиції, а також зумовлені ними напрями господарської діяльності.

Режим харчування українців залежав від різних факторів – від сезону року, режиму робочого дня, запасів харчових продуктів, релігійних вірувань та ін. Традиційно у селян було прийнято харчуватися тричі на добу: снідати, обідати і вечеряти. У гарячу для них пору літніх польових робіт, коли світловий день був довгим і виснажливим, селяни приймали їжу ще додатково – у полудень або підвечірок. Загалом розподіл їжі впродовж дня в Україні майже скрізь був однаковим і залежав передовсім від режиму роботи, а також від заможності сім'ї [5, ст.15].Щоб день пройшов як по маслу – почни його з салаЧутки про шкоду сала, про целюліт, що активно розцвітає при його вживанні, атеросклероз судин, що бурхливо розвивається, і тому подібне істотно перебільшені. Найогрядніші нації в світі сала якраз не їдять (американці та мексиканці). Як атеросклероз, так і синдром Альцгеймера без сала розвивається ще активніше. Не відмовляйте собі в задоволенні, лише обмежте його кількісно. Відкладається на стегнах і в судинах не сало, а будь-яка прийнята в надлишку їжа. Оскільки надлишок якраз і переробляється в жири і холестерин. А здорова їжа якраз антицелюлітна і протиатеросклерозна.

Причому не слід уникати продуктів з холестерином і дітям. Дитяче харчування повинне їх містити, оскільки дітям необхідно рости. А значить – збільшувати кількість клітин. А неодмінним компонентом всіх клітинних мембран є холестерин. При його недоліку діти не зможуть активно рости і повноцінно розвиватися. Населення країн, де в раціоні мало тваринних жирів і білків, не відзначається особливим ростом і статурою .....

This paragraph has been concealed!Download the complete document
DownloadУкраїнська кухня і раціональне харчування
Click on download to get complete and readable text
• This is a free of charge document sharing network
Upload a document and get this one for free
• No registration necessary, gratis

Що ж з’їсти на сніданок? Для профілактики атеросклерозу судин необхідно вранці відразу після пробудження з’їсти шматочок сала (розміром з сірникову коробку) з хлібом з цілісного зерна і цибулею, чи часником (за бажання). Можна подрібнити сало з прянощами, листовою зеленню (цибулі, часнику, кропу, селери і тому подібне), зберігати в холодильнику і приймати пряне зелене сало з хлібом. Такий сніданок влаштує всіх – не вимагає витрат дефіцитного вранці часу (тим паче, що все може бути приготоване ще з вечора), достатньо поживний і вітамінізований, усуває застій жовчі і виводить з нею багато обмінних шлаків, у тому числі і холестерин. Тобто перешкоджає передчасному старінню організму на рівні судин.

Якщо хочеться підтримувати обмін речовин ще й на рівні клітини – вранці натщесерце потрібно випити стакан холодної води з 1 ч.л. яблучного оцту і 1 ст.л. меду. Цей енергетичний коктейль омолоджує обмін речовин в клітині, не дає їй старіти. Але головне – день почався з жвавого старту, на безвідходних вуглеводах. Робота без сніданку – це робота в кредит. А ми стільки своєму організму, як правило, винні й без того.

Хочете більшого – спочатку вода з медом, а через 10-15 хвилин – хліб з салом. Це активує обмінні процеси людини і зменшить ризик щодо атеросклерозу судин [8].Сніданок з`їж самВ тому сенсі, що вранці можна їсти будь-яку їжу. Але краще «завантажити шлунок» такою, що найтяжче перетравлюється. Тобто білкову. В українській кухні вона представлена смаженою, різноманітними кручениками, січениками, завиванцями, запіканками, бужениною, домашніми ковбасками.

Очі розбігаються, не говорячи вже про слинки, що течуть, при одному тільки перерахуванні. Частіше в рецептах використовується свинина, але не обходить українська кухня ні яловичину, ні баранину, ні пташине м`ясо, ні рибу.

Щоб м’ясні продукти принесла більше користі, їх вже в процесі приготування комбінують і термічно обробляють з різноманітними овочами або навіть фруктами. Гусак або качка з яблуками, чорносливом – відомі ласощі. І безпечні. У плані того ж атеросклерозу або панкреатиту [7, ст. 9].Ідеальний білок – вареники з м`ясом або сиромВи ще пам’ятаєте про роздільне харчування, про несумісність білкових і вуглеводних, м’ясних і борошняних продуктів? Якщо у Вас відсутній атрофічний гастрит, то можете про це поки що забути. Існував всього один офіційно визнаний інститут роздільного харчування, але і той ще в минулому столітті розвалився. Мабуть розбився об систему травлення, яка все-таки покликана переварювати змішану їжу. А комбінація борошняної і мясної їжі дає ідеальний для засвоєння людиною білок. По-іншому – ідеальний білковий комбікорм для людини. Потрібно лише забезпечити й.....

Ваш власний індикатор – не їжа з апетитом, а травлення без диспептичних проблем (здуття живота, бурчання). Щоб їм запобігти – вареники з мясним фаршем необхідно вживати до 14 годин або не менше ніж за 6-7 годин до сну. Це абсолютно необхідно, щоб білкова їжа мала можливість повноцінно перетравитися, а продукти білкового обміну або «шлаки» повністю вивелися з організму через нирки. В цей же час краще вживати і вареники з бобами, якщо хочеться спробувати замінити ними мясо. Обовязковий компонент в `ясному фарші – цибуля, часник або висівки. Вони звяжуть токсичні продукти розщеплювання білків і збережуть від них не тільки нирки, але і суглоби, щитовидну залозу, матку, молочні залози.

Якщо хочеться наситити організм кальцієм, то вареники з сиром необхідно вживати після 14 годин, але не раніше, ніж за 3 години до сну. І виключіть з раціону продукти, багаті щавлевою кислотою. Вареники з фруктами логічніше вживати в першій половині дня – вони забезпечать організм необхідними вітамінами, мікроелементами, оптимізують обмін речовин. А ось вареники з овочами можна вживати у будь-який час – вони і наситять, і почистять, і забезпечують активний перебіг обмінних процесів [8].Обідом поділися з другомЩо зїсти на обід? Кращий вибір – український борщ. Це прекрасний лікувально-оздоровчий, омоложуючий засіб традиційної української кухні. Його можна використовувати не тільки в харчуванні, але і активному очищенні організму. За складом інгредієнтів існують десятки видів борщу. Незмінним лише залишається наявність в ньому основних складників. Борщ, по суті, – це відвар з різноманітних овочів з багатющим вмістом вітамінів і мікроелементів, при чому готових до засвоєння і природним чином прискорюючих обмінні процеси. А рідина забезпечує одночасне очищення організму, активуючи нирки. Клітковина відварених овочів – натуральний іонообмінний сорбент широкого спектру дії і тривалого застосування. Клітковина утримує багато токсинів в кишечнику, регулює рівень холестерину, допомагає корисним бактеріям в кишечнику в їх нелегкій боротьбі з патогенними. У відповідь сапрофітні бактерії виробляють майже добову норму вітамінів групи В [4, ст.115].

Не можна уявити борщ і без білкових продуктів, що забезпечують амінокислотами ці самі обмінні процеси. А будуть білкові продукти тваринного (мясо, птиця) або рослинного походжен.....

This paragraph has been concealed!Download the complete document
DownloadУкраїнська кухня і раціональне харчування
Click on download to get complete and readable text
• This is a free of charge document sharing network
Upload a document and get this one for free
• No registration necessary, gratis
Preview page 1 of 2 : [1] [2]
The site owner is not responsible for the content of this text provided by third parties

Legal info - Data privacy - Contact - Terms-Authors - Terms-Customers -
Swap+your+documents